Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11132311



*

nr 1113 2311


VASE

ceramics, signed with monogram, AA, height: 11 cm,


keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm


Estimate:

1000

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday June 5 2017
at 19:13:46


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/5 23:14:33 1      100 kr
5/6 19:05:04 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:45
  • 6547 VASES
    2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:37
  • 7016 VASES
    one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:09




Ladda ner broschyr