MÖBLER / Bord / Soffbord 15075129
nr 1507 5129
Carl Cederholm
(f. 1909), Sverige
Soffbord, Stil & Form, 1940-tal. Bord med utdragbara skivor, underliggande svart skiva. Etikettmärkt, Bredd: 130 cm. Djup: 53 cm, höjd: 54 cm
Kondition: slitage, fläckar
Carl Cederholm, svensk möbelformgivare född 1909.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 5 december 2022
kl 19:18:53
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr