GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Bricka 11299247
*
nr 1129 9247
Bricka
Gefle, längd: 50 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 20:39:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 14:00:27
1
300 kr
18/9 19:45:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 1129 9247
Bricka
Gefle, längd: 50 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 14:00:27 | 1 | 300 kr |
18/9 19:45:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11