Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 9467225



*

nr 946 7225


Keramik

3 delar, BO Fajans/UE


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 mars 2015
kl 20:18:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/2 22:28:12 1      150 kr
2/3 20:02:41 2      150 kr
2/3 20:02:41 1      150 kr (Budbetjänt)
2/3 20:03:04 2      200 kr
2/3 20:07:00 3      350 kr
2/3 20:10:04 2      300 kr
2/3 20:10:04 3      350 kr (Budbetjänt)
2/3 20:12:43 2      400 kr
2/3 20:13:49 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans keramik
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24
  • 7015 Kakelplattor
    27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:07




Ladda ner broschyr