GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 7685417
*
nr 768 5417
Matservis
cirka 60-del, "Vinranka", Gefle
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 18:29:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 17:54:16
1
1.400 kr
30/7 17:21:18
2
1.100 kr
30/7 17:22:03
2
1.300 kr
30/7 17:22:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservis
nr 768 5417
Matservis
cirka 60-del, "Vinranka", Gefle
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 17:54:16 | 1 | 1.400 kr |
30/7 17:21:18 | 2 | 1.100 kr |
30/7 17:22:03 | 2 | 1.300 kr |
30/7 17:22:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59