Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Slagbord 9255133



*

nr 925 5133


Slagbord

1960-tal, Design Bendt Winge, Norge, längd: 34 + 2x64, djup: 88, höjd: 73


Utrop:

4.000 kr

Såld:

5.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2014
kl 20:32:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/11 13:37:21 1      4.400 kr
17/11 16:37:46 2      3.600 kr
17/11 16:37:46 1      3.800 kr (Budbetjänt)
17/11 16:39:02 2      4.000 kr
17/11 16:39:02 1      4.200 kr (Budbetjänt)
17/11 16:39:39 2      4.600 kr
17/11 16:46:35 1      5.200 kr
17/11 20:11:13 2      5.000 kr
17/11 20:11:13 1      5.200 kr (Budbetjänt)
17/11 20:25:48 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 17 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bendt winge bord europa europeisk matbord matsalsbord norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk slagbord
  • 7182 Brickbord
    Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:26
  • 7200 Klaffbord
    Björk, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48 cm. Dj..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:07
  • 7023 Lampbord
    med låda, Newport. Bredd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7130 Matbord
    ”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamete..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:20
  • 7203 Piedestal
    höjd: 102 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:56
  • 7090 Piedestal
    stenskivor. Höjd: 66 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49




Ladda ner broschyr