GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekoppar + assietter 9133306

nr 913 3306

Ulla Procopé

(1921-1968), Finland

Tekoppar + assietter, 3 + 6 del, Ulla Procopé, 'Valencia', Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland

Kondition: ett kaffefat med nagg, en kopp med krackelering

Ulrika, Ulla, Procopé, finländsk formgivare född 1921 i Helsingfors, död 1968.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 22 september 2014
kl 20:15:51

Ulla Procopé

Läs mer om Ulla Procopé