Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Coffee table 10695078



*

nr 1069 5078


COFFEE TABLE

Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, length: 157 cm, width: 55 cm, height: 51 cm,


Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, längd: 157 cm, djup: 55 cm, höjd: 51 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:06:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 20:29:50 1      300 kr
14/11 15:45:27 2      600 kr
14/11 16:31:10 3      800 kr
14/11 18:55:22 4      900 kr
14/11 18:58:24 3      1.000 kr
14/11 18:59:54 4      1.100 kr
14/11 19:01:03 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord folke ohlson rökbord soffbord tingströms
  • 7130 DINNER TABLE
    ”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamet..//
    Present: SEK 3000

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:20
  • 7090 PEDESTAL
    stenskivor. Height: 66 cm, damaged.
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:49
  • 7132 COFFEE TABLE
    mahogany, english style. Length: 120 cm, width: 58..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:13




Ladda ner broschyr