FURNITURE / Tables / Coffee table 10695078
*
nr 1069 5078
COFFEE TABLE
Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, length: 157 cm, width: 55 cm, height: 51 cm,
Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, längd: 157 cm, djup: 55 cm, höjd: 51 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:06:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 20:29:50
1
300 kr
14/11 15:45:27
2
600 kr
14/11 16:31:10
3
800 kr
14/11 18:55:22
4
900 kr
14/11 18:58:24
3
1.000 kr
14/11 18:59:54
4
1.100 kr
14/11 19:01:03
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord folke ohlson rökbord soffbord tingströms
-
7130 DINNER TABLE
”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamet..//
Present: SEK 3000
Auction ends
today
19 jan at 20:20
-
7090 PEDESTAL
stenskivor. Height: 66 cm, damaged.
Present: SEK 600
Auction ends
today
19 jan at 20:49
-
7132 COFFEE TABLE
mahogany, english style. Length: 120 cm, width: 58..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
19 jan at 20:13
*
COFFEE TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5078
COFFEE TABLE
Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, length: 157 cm, width: 55 cm, height: 51 cm,
Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, längd: 157 cm, djup: 55 cm, höjd: 51 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1200 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/11 20:29:50 | 1 | 300 kr |
| 14/11 15:45:27 | 2 | 600 kr |
| 14/11 16:31:10 | 3 | 800 kr |
| 14/11 18:55:22 | 4 | 900 kr |
| 14/11 18:58:24 | 3 | 1.000 kr |
| 14/11 18:59:54 | 4 | 1.100 kr |
| 14/11 19:01:03 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord folke ohlson rökbord soffbord tingströms
-
7130 DINNER TABLE
”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamet..//
Present: SEK 3000
Auction ends
today
19 jan at 20:20 -
7090 PEDESTAL
stenskivor. Height: 66 cm, damaged.
Present: SEK 600
Auction ends
today
19 jan at 20:49 -
7132 COFFEE TABLE
mahogany, english style. Length: 120 cm, width: 58..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
19 jan at 20:13



