SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 7965013
*
nr 796 5013
Bestick
12+ 12 delar, Pläter/Pärlemo
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2012
kl 17:19:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 21:20:22
1
150 kr
9/12 11:48:03
2
200 kr
10/12 07:31:19
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter pärlemo silver ädelmetall
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:40
-
8319 Bestick
silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:30
*
Bestick
nr 796 5013
Bestick
12+ 12 delar, Pläter/Pärlemo
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/12 21:20:22 | 1 | 150 kr |
| 9/12 11:48:03 | 2 | 200 kr |
| 10/12 07:31:19 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter pärlemo silver ädelmetall
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:40 -
8319 Bestick
silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:30



