Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggmasker 5911444



*

nr 591 1444


Väggmasker

7st, keramik, höjd. 12-25


Kondition: några med lagningar

Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 juli 2009
kl 19:07:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/7 11:55:36 1      100 kr
24/7 20:55:19 2      300 kr
25/7 21:51:05 3      200 kr
26/7 15:20:04 4      300 kr
26/7 22:41:27 2      350 kr
27/7 18:28:16 5      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd keramik väggmasker
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07
  • 8001 SkÃ¥l
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:09
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr