GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 12746154
*
nr 1274 6154
Miniatyrer
3 st. Keramik, signerade. Varav 2 st. Är Ulla Winblad, Alingsås, Höjd: 3-11 cm
Kondition: en är lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:51:26
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås keramik miniatyrer är ulla winblad
-
6095 Bojan
Kina, med trälock. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6189 Bojaner
3 st, Kina. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:29
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:28
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:14
-
6224 Fruktassietter
11 st, Altwasser silesia. Diameter: 19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:24
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:04
*
Miniatyrer
Kondition: en är lagad
nr 1274 6154
Miniatyrer
3 st. Keramik, signerade. Varav 2 st. Är Ulla Winblad, Alingsås, Höjd: 3-11 cm
Kondition: en är lagad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås keramik miniatyrer är ulla winblad
-
6095 Bojan
Kina, med trälock. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6189 Bojaner
3 st, Kina. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:29 -
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:28
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:14 -
6224 Fruktassietter
11 st, Altwasser silesia. Diameter: 19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:24 -
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:04