MISCELLANEOUS / Jewellery / Kragknappar 14965070
nr 1496 5070
Kragknappar
silver, including 1800-tal. Weight: 30g, diameter: ca 0, 5-2 cm,
silver, bland annat 1800-tal. Vikt: 30g, diameter: ca 0,5-2 cm
400
SEK 100
Monday October 17 2022
at 20:19:45
17/10 19:49:35
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver