GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11299086
*
nr 1129 9086
VASE
ceramics, signed, height: 22 cm,
Keramik, Signerad, höjd: 22 cm
Estimate:
400
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday September 18 2017
at 19:58:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/9 11:09:02
1
100 kr
17/9 11:55:25
2
500 kr
17/9 12:36:16
1
200 kr
17/9 12:36:16
2
250 kr (Robot)
17/9 12:36:27
1
300 kr
17/9 12:36:27
2
350 kr (Robot)
17/9 23:48:43
3
400 kr
17/9 23:48:43
2
450 kr (Robot)
18/9 19:12:29
4
500 kr
18/9 19:12:29
2
500 kr (Robot)
18/9 19:13:03
4
600 kr
18/9 19:53:59
3
Vinnande bud
18/9 19:54:24
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 1129 9086
VASE
ceramics, signed, height: 22 cm,
Keramik, Signerad, höjd: 22 cm
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday September 18 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/9 11:09:02 | 1 | 100 kr |
| 17/9 11:55:25 | 2 | 500 kr |
| 17/9 12:36:16 | 1 | 200 kr |
| 17/9 12:36:16 | 2 | 250 kr (Robot) |
| 17/9 12:36:27 | 1 | 300 kr |
| 17/9 12:36:27 | 2 | 350 kr (Robot) |
| 17/9 23:48:43 | 3 | 400 kr |
| 17/9 23:48:43 | 2 | 450 kr (Robot) |
| 18/9 19:12:29 | 4 | 500 kr |
| 18/9 19:12:29 | 2 | 500 kr (Robot) |
| 18/9 19:13:03 | 4 | 600 kr |
| 18/9 19:53:59 | 3 | Vinnande bud |
| 18/9 19:54:24 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09



