Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11299086



*

nr 1129 9086


VASE

ceramics, signed, height: 22 cm,


Keramik, Signerad, höjd: 22 cm


Estimate:

400

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday September 18 2017
at 19:58:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/9 11:09:02 1      100 kr
17/9 11:55:25 2      500 kr
17/9 12:36:16 1      200 kr
17/9 12:36:16 2      250 kr (Robot)
17/9 12:36:27 1      300 kr
17/9 12:36:27 2      350 kr (Robot)
17/9 23:48:43 3      400 kr
17/9 23:48:43 2      450 kr (Robot)
18/9 19:12:29 4      500 kr
18/9 19:12:29 2      500 kr (Robot)
18/9 19:13:03 4      600 kr
18/9 19:53:59 3      Vinnande bud
18/9 19:54:24 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 6547 VASES
    2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:37
  • 7016 VASES
    one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:09




Ladda ner broschyr