Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 7618277



*

nr 761 8277


Ram

sent 1800-tal, ramens innermått: 58x70


Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 19:49:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/5 14:12:05 1      200 kr
27/5 07:54:41 2      150 kr
27/5 07:59:44 2      Vinnande bud
28/5 00:19:51 3      300 kr
28/5 00:20:16 3      400 kr
28/5 16:03:45 2      justering av budtak
28/5 16:27:04 2      justering av budtak
28/5 16:28:53 2      justering av budtak



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr