Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 15343043



*

nr 1534 3043


Ram

Sent 1800-tal, Hopplist, inramat tryck, blomsterstilleben, ramens innermått: 59x43 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 april 2023
kl 18:17:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/4 04:55:30 1      100 kr
12/4 20:33:21 2      200 kr
17/4 18:12:20 3      Vinnande bud
17/4 18:12:42 3      justering av budtak


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben hopplist inramat tryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal stilleben
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:55
  • 8243 Dosa
    med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8005 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40




Ladda ner broschyr