![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 10696017
*
nr 1069 6017
Bestick
6+ 6 delar, Gense, Focus De Lux
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:06:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 01:57:33
1
100 kr
19/10 21:39:52
2
350 kr
20/10 02:37:24
3
250 kr
20/10 02:37:24
2
300 kr (Budbetjänt)
20/10 02:37:44
3
400 kr
24/10 18:02:19
4
450 kr
13/11 14:03:01
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna.
GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick focus de lux gense matbestick silver ädelmetall
-
5088 Bestick
nysilver, Spetsmodell, ca 60 del
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
5117 Bestick
silver, 5 delar, Finland. Längd: 11,5-18, vikt: 18..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:36
-
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:55
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:39
*
Bestick
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 6017
Bestick
6+ 6 delar, Gense, Focus De Lux
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 01:57:33 | 1 | 100 kr |
19/10 21:39:52 | 2 | 350 kr |
20/10 02:37:24 | 3 | 250 kr |
20/10 02:37:24 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
20/10 02:37:44 | 3 | 400 kr |
24/10 18:02:19 | 4 | 450 kr |
13/11 14:03:01 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{7688C592-61AD-481C-97B4-0D1BE406BA8E}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna. GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna. GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick focus de lux gense matbestick silver ädelmetall
-
5088 Bestick
nysilver, Spetsmodell, ca 60 del
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24 -
5117 Bestick
silver, 5 delar, Finland. Längd: 11,5-18, vikt: 18..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:36 -
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:55
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:39