MISCELLANEOUS / Jewellery / Ring 8271101
nr 827 1101
RING
Silver / bergkristall, 1970s,
Silver / bergkristall, 70-tal
400
SEK 250
Monday May 20 2013
at 19:11:14
150 kr
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)