![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 11107035
*
nr 1110 7035
Golvlampa
teak / mässing, 1960-tal
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 20:11:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 18:13:16
1
100 kr
17/5 15:55:28
2
200 kr
19/5 19:37:46
3
350 kr
21/5 22:14:40
4
350 kr
21/5 22:14:40
3
350 kr (Budbetjänt)
21/5 22:14:56
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor gyllene, guldfärgad metall mässing teak teakmöbler trä
-
6258 Golvlampa
1960-tal, teak. Höjd: 115 ca
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10
-
6295 Golvlampa
nutida, morian. Höjd: 215 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
*
Golvlampa
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 7035
Golvlampa
teak / mässing, 1960-tal
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 18:13:16 | 1 | 100 kr |
17/5 15:55:28 | 2 | 200 kr |
19/5 19:37:46 | 3 | 350 kr |
21/5 22:14:40 | 4 | 350 kr |
21/5 22:14:40 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
21/5 22:14:56 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{46E69EE3-B09D-4A12-9CFC-FD073B06049C}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor gyllene, guldfärgad metall mässing teak teakmöbler trä
-
6258 Golvlampa
1960-tal, teak. Höjd: 115 ca
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10 -
6295 Golvlampa
nutida, morian. Höjd: 215 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30