GLASS & CERAMICS / Ceramics / Ceramics 4355050

nr 435 5050

CERAMICS

Lenght: ()

4 del, Ewald Dahlskog (1894-1950) för BoFajans, Sverige 1930-tal, jadegrön blank glasyr, vas D 374 x 2, höjd 12 cm, märkt i godset: 'Bo D 374 ED', vas D 376, vas D 379, alla stämplade '107' (glasyrnummer)

300

SEK 350

Monday October 30 2006
at 16:00:00

  • Oct 30

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Read more about TEMA Ewald Dahlskog