GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9816255
*
nr 981 6255
VASE
ceramics, 1950s, height: 32 cm,
Keramik, 1950-tal, höjd: 32 cm
Estimate:
400
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday September 21 2015
at 19:32:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/9 10:24:01
1
100 kr
21/9 14:34:04
2
200 kr
21/9 17:57:28
3
Vinnande bud
21/9 18:20:18
4
300 kr
21/9 18:20:18
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 981 6255
VASE
ceramics, 1950s, height: 32 cm,
Keramik, 1950-tal, höjd: 32 cm
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday September 21 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 19/9 10:24:01 | 1 | 100 kr |
| 21/9 14:34:04 | 2 | 200 kr |
| 21/9 17:57:28 | 3 | Vinnande bud |
| 21/9 18:20:18 | 4 | 300 kr |
| 21/9 18:20:18 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09



