GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 8559363
*
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 18:48:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:44:14
1
Vinnande bud
28/10 18:16:34
2
150 kr
28/10 18:16:58
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
7161 Assietter
12 st, grönt glas, Frankrike. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:30
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:48
-
7191 Kuverttallrikar
19 st. Diameter: 27-30 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:44
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:36
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:13
-
7160 Tallrikar
2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12
*
Fruktservis
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 16:44:14 | 1 | Vinnande bud |
| 28/10 18:16:34 | 2 | 150 kr |
| 28/10 18:16:58 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
7161 Assietter
12 st, grönt glas, Frankrike. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:30 -
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:48 -
7191 Kuverttallrikar
19 st. Diameter: 27-30 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:44
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:36 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:13 -
7160 Tallrikar
2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12



