![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 7405248
*
nr 740 5248
Matservisdelar
ca 30 del, Vinranka, Gefle
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 18:04:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 19:12:48
1
200 kr
11/2 19:10:59
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:34
-
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:46
*
Matservisdelar
Kondition: slitage
nr 740 5248
Matservisdelar
ca 30 del, Vinranka, Gefle
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 19:12:48 | 1 | 200 kr |
11/2 19:10:59 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06 -
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:34 -
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:46