GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Fish plates 10381005
*
nr 1038 1005
FISH PLATES
13 pieces, Johnson & Bros, 6 + 6 + 1 del,
13 delar, Johnson Bros, England, 6 + 6 + 1 del
Estimate:
1200
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday May 16 2016
at 18:30:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/4 01:10:59
1
1.000 kr
13/4 20:42:57
2
1.200 kr
12/5 13:04:01
3
Vinnande bud
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskmönster fiskmönstrade fisktallrik fisktallrikar johnson & bros mattallrik mattallrikar
-
7158 COFFEE SET
Rosenthal, Germany, 27 del,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:19
-
7219 DINNER SET
Rosenthal, Germany, 23 pieces,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:59
*
FISH PLATES
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1005
FISH PLATES
13 pieces, Johnson & Bros, 6 + 6 + 1 del,
13 delar, Johnson Bros, England, 6 + 6 + 1 del
| Estimate: | 1200 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/4 01:10:59 | 1 | 1.000 kr |
| 13/4 20:42:57 | 2 | 1.200 kr |
| 12/5 13:04:01 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskmönster fiskmönstrade fisktallrik fisktallrikar johnson & bros mattallrik mattallrikar
-
7158 COFFEE SET
Rosenthal, Germany, 27 del,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:19 -
7219 DINNER SET
Rosenthal, Germany, 23 pieces,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:59



