SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Praktstop 10267607
nr 1026 7607
Praktstop
nysilver, Sent 1800-tal, höjd: 48 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 mars 2016
kl 19:28:27
150 kr
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.