KONST / Litografier / Färglitografi 14052033

nr 1405 2033

Marika Lang

(f. 1961), Sverige

Färglitografi, Marika Lang (f. 1961), Sverige. Blå Salen, Stockholms Stadshus. Signerad, numrerad 90/290. Motivet: 75x56cm, yttermått inklusive ram: 95x73cm

Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:53:17

1/6 12:35:40 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Marika Lang

Läs mer om Marika Lang