KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14052144

nr 1405 2144

Annie Bergman

(1889-1987), Sverige

Träsnitt, "Vita aklejor". Handtryck. Signerad. Motivet: 25x19cm, yttermått inklusive ram: 42x34cm

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:23:26

31/5 21:29:10 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Annie Bergman

Läs mer om Annie Bergman