bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12342444



*

nr 1234 2444


Spegel

Bladguld, 84x84


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:22:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 11:45:57 1      100 kr
11/2 15:24:14 2      200 kr
11/2 16:09:09 3      300 kr
11/2 19:15:11 4      300 kr
11/2 19:15:11 3      300 kr (Automatiskt)
11/2 19:15:41 4      350 kr
11/2 19:17:24 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld spegel speglar
  • 6259 Pigtittare
    1950-tal, Längd: 50 cm. Djup: 20cm, höjd: 51cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:51
  • 6227 Spegel
    1960-tal, 112x42
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:57
  • 6361 Spegel
    66x44
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:02
  • 6244 Spegel
    83x35
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:28
  • 6026 Spegel
    84x40, med tryck
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:11
  • 6373 Spegel
    Blandstil, 1800-tal, björk, 62x30
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:29




Ladda ner broschyr