ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12342444
*
nr 1234 2444
Spegel
Bladguld, 84x84
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:22:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 11:45:57
1
100 kr
11/2 15:24:14
2
200 kr
11/2 16:09:09
3
300 kr
11/2 19:15:11
4
300 kr
11/2 19:15:11
3
300 kr (Budbetjänt)
11/2 19:15:41
4
350 kr
11/2 19:17:24
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld spegel speglar
-
4304 Etagehylla
Sent 1800-tal, spegelglas, Mahogny / valnöt. Bredd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:11
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:22
-
9149 Skrivbyrå
med spegel, Alm, 1800-tal. Bredd: 107 cm, djup: 49..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:50
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:25
-
4260 Spegel
105x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:21
-
4283 Spegel
1800-tal, bemålad ram. Bredd: 61 cm, höjd: 52 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1234 2444
Spegel
Bladguld, 84x84
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 11:45:57 | 1 | 100 kr |
11/2 15:24:14 | 2 | 200 kr |
11/2 16:09:09 | 3 | 300 kr |
11/2 19:15:11 | 4 | 300 kr |
11/2 19:15:11 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
11/2 19:15:41 | 4 | 350 kr |
11/2 19:17:24 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld spegel speglar
-
4304 Etagehylla
Sent 1800-tal, spegelglas, Mahogny / valnöt. Bredd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:11 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:22 -
9149 Skrivbyrå
med spegel, Alm, 1800-tal. Bredd: 107 cm, djup: 49..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:50
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:25 -
4260 Spegel
105x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:21 -
4283 Spegel
1800-tal, bemålad ram. Bredd: 61 cm, höjd: 52 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:27