KONST / Litografier / Färglitografier 13978079

nr 1397 8079

Jonny Forsström

(1944-2017), Sverige

Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm

Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:56:30

17/5 12:15:00 1      Vinnande bud

Jonny Forsström

Läs mer om Jonny Forsström