KONST / Litografier / Färglitografier 13978079
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:56:30
17/5 12:15:00
Jonny Forsström
Läs mer om Jonny Forsström