KONST / Litografier / Färglitografier 13978079
*
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 12:15:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8112 Färglitografier
2 st, Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Får. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:39
-
8110 Färglitografier
2 st, Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Texter ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:47
-
8254 Färglitografier
2 st, Jan Naliwaiko. Signerad, numrerad 80/150,89/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:48
-
8296 Färglitografier
2 st, Ulf Göthman (f. 1945), Sverige. Druvor. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:53
-
8238 Färglitografier
3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:49
-
6431 Färglitografier
5 st i mapp, Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Dalaup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:11
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 12:15:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8112 Färglitografier
2 st, Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Får. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:39 -
8110 Färglitografier
2 st, Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Texter ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:47 -
8254 Färglitografier
2 st, Jan Naliwaiko. Signerad, numrerad 80/150,89/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:48
-
8296 Färglitografier
2 st, Ulf Göthman (f. 1945), Sverige. Druvor. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:53 -
8238 Färglitografier
3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:49 -
6431 Färglitografier
5 st i mapp, Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Dalaup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:11