KONST / Litografier / Färglitografi 14098467

nr 1409 8467

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 124/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 64x86 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 19:32:47

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin