KONST / Litografier / Färglitografi 14098467
*
nr 1409 8467
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 124/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 64x86 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 19:32:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/7 00:09:27
1
300 kr
1/8 16:31:43
1
Vinnande bud
2/8 18:59:14
2
350 kr
2/8 18:59:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04
-
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1409 8467
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 124/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 64x86 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/7 00:09:27 | 1 | 300 kr |
1/8 16:31:43 | 1 | Vinnande bud |
2/8 18:59:14 | 2 | 350 kr |
2/8 18:59:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04 -
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28 -
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59