bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14929109



*

nr 1492 9109


Spegel

Lackerad furu, 54x95 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 september 2022
kl 19:54:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/9 15:12:15 1      150 kr
26/9 13:45:19 2      300 kr
26/9 15:34:19 1      250 kr
26/9 15:34:19 2      300 kr (Budbetjänt)
26/9 15:34:32 1      350 kr
26/9 16:13:20 3      400 kr
26/9 19:12:05 1      450 kr
26/9 19:14:36 3      500 kr
26/9 19:36:53 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lackerad furu spegel speglar
  • 7214 Spegel
    Gustaviansk stil, 50x33 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 feb kl 19:18
  • 7443 Spegel
    mahogny, 1940-tal, slipat glas, 105x55 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 feb kl 20:52
  • 7397 Spegel
    med konsolbord, Karl Johan, mahogny. Längd: 94 cm,..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 feb kl 19:54




Ladda ner broschyr