ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14929109
*
nr 1492 9109
Spegel
Lackerad furu, 54x95 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:54:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 15:12:15
1
150 kr
26/9 13:45:19
2
300 kr
26/9 15:34:19
1
250 kr
26/9 15:34:19
2
300 kr (Budbetjänt)
26/9 15:34:32
1
350 kr
26/9 16:13:20
3
400 kr
26/9 19:12:05
1
450 kr
26/9 19:14:36
3
500 kr
26/9 19:36:53
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lackerad furu spegel speglar
-
8353 Dekorelement
1800-talets mitt, spegelunderrede. Längd: 77 cm. H..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:49
-
8283 Rakspegel
1800-tal, med spegel och låda, mahogny. Längd: 29 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:46
-
8290 Smyckeskrin
Lackarbete med asiatisk dekor, bemålat trä, lådor,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8423 Spegel
1800-tal, 66x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:09
-
8151 Spegel
1800-tal, glasmästarspegel, 68x27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:22
-
8150 Spegel
empirestil, omkring 1900, målad dekor 89x49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1492 9109
Spegel
Lackerad furu, 54x95 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 15:12:15 | 1 | 150 kr |
26/9 13:45:19 | 2 | 300 kr |
26/9 15:34:19 | 1 | 250 kr |
26/9 15:34:19 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
26/9 15:34:32 | 1 | 350 kr |
26/9 16:13:20 | 3 | 400 kr |
26/9 19:12:05 | 1 | 450 kr |
26/9 19:14:36 | 3 | 500 kr |
26/9 19:36:53 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lackerad furu spegel speglar
-
8353 Dekorelement
1800-talets mitt, spegelunderrede. Längd: 77 cm. H..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:49 -
8283 Rakspegel
1800-tal, med spegel och låda, mahogny. Längd: 29 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:46 -
8290 Smyckeskrin
Lackarbete med asiatisk dekor, bemålat trä, lådor,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8423 Spegel
1800-tal, 66x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:09 -
8151 Spegel
1800-tal, glasmästarspegel, 68x27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:22 -
8150 Spegel
empirestil, omkring 1900, målad dekor 89x49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:53