KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072078

nr 1407 2078

Margit Bergquist

(1903-1987), Sverige

Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad. Olja på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm

Margit Bergquist, svensk bildkonstnär född 1903, död 1987.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:02:59

5/7 17:58:01 1      Vinnande bud

Margit Bergquist

Läs mer om Margit Bergquist