KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072078
nr 1407 2078
Margit Bergquist
(1903-1987), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad. Olja på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Margit Bergquist, svensk bildkonstnär född 1903, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:02:59
5/7 17:58:01
Margit Bergquist
Läs mer om Margit Bergquist