KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16191031
nr 1619 1031
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Stilleben. Olja på duk, 80x80 cm, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:40:12
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
3.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr