KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Fritz Ahlgrensson • Björn Blomberg • Stig Claesson Slas • Francois Gall • Robert Högfeldt • Erik Jerken • Peter Kolacz • Malle Leis • Johan Tirén • Harald Wiberg • Harry Wichmann
7238 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
Utrop: 500 kr
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Utrop: 300 kr
20 maj kl 19:45
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
20 maj kl 20:45
8103 Akvarell
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 18:13
8105 Akvarell
Utrop: 500 kr
20 maj kl 18:34 -
8141 Akvarell
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:05 -
7081 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 20:00
7420 Akvarell
Utrop: 700 kr
20 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Utrop: 700 kr
20 maj kl 20:39 -
8107 Akvarell
Utrop: 300 kr
20 maj kl 18:33
7082 Akvareller
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:01 -
7363 Blandteknik
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
20 maj kl 18:07
8302 Pasteller
2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad -76, Landskap med åkrar. Bildmått: 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 & 68x83 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
20 maj kl 20:20
8086 Blandteknik
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 19:02 -
8156 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
20 maj kl 18:22 -
7215 Blandteknik
Utrop: 700 kr
20 maj kl 18:50
8094 Pastell
Utrop: 800 kr
20 maj kl 20:32 -
8302 Pasteller
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
20 maj kl 20:20 -
8154 Teckning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 19:20
8209 Teckningar
Utrop: 1.500 kr
20 maj kl 20:25
- Metropol Tipsar
8302 Pasteller
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
20 maj kl 20:20 -
8073 Akvarell
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
20 maj kl 20:45