KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16338446
nr 1633 8446
Anna Ödman
(1876-1960), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad Uppsala 1941,34x24 cm, yttermått inklusive ram: 38x28 cm
Anna Ödman, svensk målare född i Härnösand 1876, död i Stockholm 1960.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 29 juli 2024
kl 20:42:17
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Anna Ödman
Läs mer om Anna Ödman