KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatintetsning 16606227
nr 1660 6227
Hans Richter
(1888-1976), Tyskland
Akvatintetsning, Signerad, numrerad 23/99, daterad 1974. Bildmått: 28x20,5, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Hans Richter, tysk bildkonstnär född 1888, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 november 2024
kl 20:52:00
23/11 17:03:22