ART / Lithographs / Litograph in colors 16152022
nr 1615 2022
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 9/100. Image dimensions: 29x21 cm, outer dimensions including frame: 44x35 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 9/100. Färglitografi, bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
3000
SEK 2600
Monday April 22 2024
at 20:23:50
18/4 19:51:08
2.400 kr
22/4 20:13:18
- Thema-auction
Apr 22
Read more about Grafik
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson