KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15406031

nr 1540 6031

Thure Malmberg

(1894-1968), Ã…land

Oljemålning, Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x46 cm

Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 maj 2023
kl 18:29:23

Thure Malmberg

Läs mer om Thure Malmberg