KONST / Litografier / Färglitografi 16152062
nr 1615 2062
Jan Stenmark
(f. 1949), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 21/150, "Istället för att skriva rev jag pappret i bitar. Istället för författare blev jag konstnär. " mm: 39x45 cm, yttermått inklusive ram: 63x56 cm
Jan Stenmark, svensk konstnär född i Norrköping 1949.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:48:48
22/4 18:41:38
22 apr