KONST / Litografier / Färglitografi 14332105
*
nr 1433 2105
Josef Petersson
(f. 1976), Sverige
Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 20:49:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 23:02:28
1
500 kr
13/11 08:21:20
2
800 kr
13/11 12:49:26
1
700 kr
13/11 12:49:26
2
800 kr (Budbetjänt)
13/11 12:49:59
1
900 kr
16/11 20:36:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dramaten färglitografi grafik josef petersson litografi litografier litografiskt blad nybrokajen stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50
*
Josef Petersson
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1433 2105
Josef Petersson
(f. 1976), Sverige
Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 23:02:28 | 1 | 500 kr |
13/11 08:21:20 | 2 | 800 kr |
13/11 12:49:26 | 1 | 700 kr |
13/11 12:49:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
13/11 12:49:59 | 1 | 900 kr |
16/11 20:36:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dramaten färglitografi grafik josef petersson litografi litografier litografiskt blad nybrokajen stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50