KONST / Litografier / Färglitografi 14632009
nr 1463 2009
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Figurkomposition. Signerad, numrerad Etat I 76/90. Färglitografi, bildmått: 59x42 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 64x45,5 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:18:31
300 kr
350 kr
25 apr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko