KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17012006
*
nr 1701 2006
Andreas Singdahlsen
(1855-1947), Norge
Oljemålning, Andreas Singdahlsen (1855-1947), Norge, Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2025
kl 18:42:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 16:20:59
1
300 kr
12/5 18:36:57
2
300 kr
12/5 18:36:57
1
300 kr (Budbetjänt)
12/5 18:37:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Andreas Singdahlsen
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
Läs mer om Andreas Singdahlsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: andreas singdahlsen europa europeisk landskap landskap med hus landskapsmotiv norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning skandinavien skandinavisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Andreas Singdahlsen
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Andreas Singdahlsen
nr 1701 2006
Andreas Singdahlsen
(1855-1947), Norge
Oljemålning, Andreas Singdahlsen (1855-1947), Norge, Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 16:20:59 | 1 | 300 kr |
| 12/5 18:36:57 | 2 | 300 kr |
| 12/5 18:36:57 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 12/5 18:37:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Andreas Singdahlsen
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.Läs mer om Andreas Singdahlsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: andreas singdahlsen europa europeisk landskap landskap med hus landskapsmotiv norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning skandinavien skandinavisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14




