KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752096
nr 1475 2096
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Fiskeläge. Signerad. Akvarell, 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 19x27 cm
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:19:03
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr
2.200 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson