KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17308066

nr 1730 8066

Anders Hellsten

(1916-1990), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad - 53, gårdslanskap. Olja på duk 65x82 cm, yttermått inklusive ram: 84x102 cm

Anders Hellsten, svensk målare och tecknare född i Kumla 1916, död 1990.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 oktober 2025
kl 19:54:47

7/10 10:52:55 1      Vinnande bud

Anders Hellsten

Läs mer om Anders Hellsten