MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Cornucopia 11389041
nr 1138 9041
CORNUCOPIA
Sent 1800-tal, nysilver, mässing och tenn, höjd: 77 cm,
Sent 1800-tal, nysilver, mässing och tenn, höjd: 77 cm
2000
SEK 3800
Monday October 23 2017
at 18:36:32
2.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Robot)
1.800 kr
1.900 kr (Robot)
3.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Robot)
2.800 kr
3.000 kr (Robot)
3.200 kr
3.400 kr (Robot)
3.600 kr
3.600 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.