KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17177049

nr 1717 7049

Axel Österberg

(1866-1952), Sverige

Akvarell, Ugglor. Signerad, daterad 1927,29x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x35 cm

Axel Österberg, svensk målare född 1866, död 1952.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 augusti 2025
kl 20:51:18

Axel Österberg

Läs mer om Axel Österberg